11. February 2018

Už od rána prichádzali športovci, ktorí mali chuť zasúťažiť si v disciplínach určených pre lyžiarov, snowbardistov a bicyklistov. Sympatické na týchto pretekoch je to, že sú určené pre športuchivú verejnosť bez rozdielu veku.Tohtoročnou novinkou bolo zaradenie preteku v duálnom slalome na bicykloch, čo pridalo akcii na adrenalíne. 

Medzi návštevníkmi tohto zimného strediska, počas rozprávania sa s okoloidúcimi som stretla viacerých mojich priateľov z mladosti a dokonca aj ich deti a vnúčatá, na čo sme prišli pri podpisovaní petície. Dala som rodičov a starých rodičov podraviť, tak dúfam, že môj pozdrav odovzdali ďalej :))

Na týchto svahoch som sa učila lyžovať a snowboardovať nielen ja, ale aj naše deti a Jasenská dolina je ideálna práve na spoločnú dovolenku všetkých generácií. Je tu baby vlek s lyžiarskou škôlkou, väčší vlek pre deti a tých, čo začali prvé kroky na snehu, potom ešte väčší pre pokročilých a štvorsedačka, pre tých, ktorí to už vedia. Kto sa neunavil počas dňa, môže sa o to pokúsiť aj na večernom lyžovaní. 

Keď ustanú vleky a ratráky upravia svah, rozprestrie sa v údolí tichý pokoj a môžete vnímať majestátnosť a čaro prírody všetkými zmyslami. Jasenská dolina je mojím najobľúbenejším miestom na svete, kde chodím čerpať energiu, silu a radosť do života.