19. June 2018

Po deväť mesačnom putovaní Slovenskom, sa mi podarilo nazbierať polovičku podpisov z povinného kvóra 15 000. To bol medzník, kedy som plánovala uskutočniť oficiálne oznámenie mojej kandidatúry na prezidentku Slovenskej republiky. Potrebovala som tiež zistiť, či by ma ľudia vedeli akceptovať na tomto poste.

Som nezávislá kandidátka. Teda nepodporuje me žiadna politická strana, ani žiadna finančná skupina. Na kampaň mám pripravených 15 000 EUR, ktoré pochádzajú z nášho rodinného rozpočtu. Kampaň mám postavenú na dobrovoľníkoch. Rada aj vás privítam v našej kampaňovej rodine.

Za ten čas, som navštívila viac ako 60 rôznych miest a rozprávala som sa s tisíckami ľudí. Bolo to nesmierne zaujímavé putovanie za názormi občanov Slovenska. Od mnohých som sa veľa dozvedela. Mnohí ma obohalili nielen o poznanie a vedomosti, ale aj ľudsky. Viacerí ma inšpirovali. Za ten čas, som sa nestretla s vyslovene negatívnymi reakciami. Nanajvýš s odmietnutím. Ale aj odmietnutia hodnotím pozitívne. Vďaka môjmu putovaniu za poznaním a zmýšľaním slovenského voliča som zakúsila situácie, pri ktorých bola tiež potrebná aj veľká miera pokory a som za to vďačná.

Počas prázdnin ma čaká navštíviť viac ako 90 miest Slovenska a vyzbierat ešte okolo 12 000 podpisov pod moju petíciu. Našťaste nie som v tom úplne sama. Pomáhajú mi dobrovoľníci, z ktorých sa tvorí môj volebný štáb, alebo mi pomáhajú zbierať podpisy. Občas ma čaká doma milé prekvapenie v podobe zaslaného už vyplneného hárku petície od sympatizantov. Ďakujem vám všetkým srdečne za pomoc, sama by som nebola schopná do 19.septembra vyzbierať potrebný počet podpisov.

Ak by ste sa chceli pridať aj vy a pomôcť mi touto formou v kampani, môžete si vytlačiť formulár petície na www.zazdravyrozum.sk/prihláška za dobrovoľníka a zaslať mi ho na adresu, ktorá je uvedená v tomto formulári.

Ďakujem pekne :)))

Bohumila