19. September 2018

Prvú etapu prezidentskej kampane som tak úspešne absolvovala. Počas dvanástich mesiacov som na 142 výjazdoch vyzbierala viac ako 15 000 podpisov pod petičné hárky. Spolu som oslovila približne 70 000 okoloidúcich. Aktívnym zberom podpisov v teréne som strávila viac ako 700 hodín. Nebol to len zber podpisov, boli to najmä aktívne diskusie o problémoch bežných ľudí. 

Počas môjho volebného putovania som sa uistila, že moje rozhodnutie kandidovať na post prezidentky SR je správne a všetky nadobudnuté skúsenosti budem vedieť zužitkovať zmysluplným spôsobom aj v budúcnosti.Priamo u mnohých občanov som si overila, že rozmýšľajú podobne ako ja. Preto sa budem môcť oprieť o ich názory, a to nielen v kampani na prezidentku SR.

Presvedčila som sa, že je správne ísť do volieb ako nezávislý kandidát. Bez podpory politikov, záujmových skupín či osobností. Zistila som, že želania mnohých ľudí sú podobné a prekvapivo nenáročné. Či sú to voliči ľavice, stredu, alebo pravice. Základné ciele majú rovnaké, len ich chcú dosiahnuť inou cestou. Mnohí uznali, že ak má byť prezident prezidentom všetkých občanov, musí byť nezávislý. A to nielen v minulosti a počas volebnej kampane, ale aj v budúcnosti.